Szczególny gość zawitał po feriach, dzięki uprzejmości firmy Edu-Sense. To malutki, ale o wielkich możliwościach OzoBot. Dziś po raz pierwszy zakodowaliśmy robocika: sposób poruszania i efekty świetlne. Można to zrobić na dwa sposoby: wykorzystując kolorowe pisaki (labirynty, figury, drogi) i na stronie internetowej http://ozoblockly.pl/, która również działa na tabletach.
Podczas obchodów Dnia Kota ozobocik prowadził zwierzątko do karmy. Niestety nasze kartki były klejone, dlatego robot się zatrzymywał lub cofał. Ale i tak było świetne zadanie!!!
Ćwiczyliśmy logiczne myślenie, odnajdując drogę ozobota do parkingu. A przy okazji rysowanie trasy było pięknym ćwiczeniem grafomotorycznym.
Utrwalanie elementów pogody i ich symboli. Pierwszy raz korzystaliśmy z kodów typu: wolno/szybko.
Od firmy edu-sense otrzymałam zamówiony, darmowy komplet wielkanocnych scenariuszy z ozobotem.
Uczniowie znają już kody dotyczące szybkości poruszania się robocika. Dziś kolej na skręty w lewo, w prawo lub drogę prostą. Wcale niełatwe zadanie. Tak trzeba było przemyśleć kodowanie, by ozobot po drodze zebrał 8 pisanek.
Dziś ozobot majowo. Kwiaty i ich budowa oraz kody kierunkowe lewo/prawo. Wykorzystałam kartę pracy ze scenariusza Anny Świć, który jest dostępny na https://www.edu-sense.com/pl/lekcje/
Takie cudna ubranka dla ozobotów zrobiła dla nas pani Ania - Szydełkowa Wróżka. Bardzo dziękujemy!!!
Wiosna! Cudowna i radosna - tyle zmian dokoła. Przyleciały bociany, wykluwają się pisklęta, kwitną kwiaty, mamy pączki na drzewach. Wiosenne zmiany w przyrodzie podglądały ozoboty w stosownych kreacjach.
W roku szkolnym realizujemy projekt eTwinning "Piosenka inspiruje", w którym to piosenka jest bazą wyjściową do podejmowania różnych tematycznych aktywności uczniów. W październiku nauczyliśmy się piosenki "Jesienna cza cza cza".
Jesień to piękna pora roku. Wiele zmian w przyrodzie, wiele darów ogrodu, sadu, parku i lasu. Rozmawiałam z dziećmi o grzybobraniu, ze szczególnym zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo. Po pierwsze - dzieci mogą zbierać grzyby tylko z dorosłymi, po drugie - i to są naprawdę wskazania lekarzy - nie powinny ich jeść! No i po trzecie, nie powinniśmy niszczyć grzybów, bo są pokarmem zwierząt leśnych.