Czytamy i postać tworzymy

WeeMee
WeeMee
QR tej aplikacji
QR tej aplikacji

Moi uczniowie bardzo lubią tworzyć: plakaty, filmy, animacje, postaci. Stąd zajęcia z aplikacją WeeMee, w której musieli wykonać dokładny portret Weroniki i Karola, który był wierny przeczytanemu opisowi.. I tym sposobem odbyło się ciche czytanie tekstu ze zrozumieniem. 

Dziś przyszła do naszej klasy nowa uczennica. Ma na imię Weronika. Dziewczynka jest blondynką. Jej włosy sięgają ramion i są pięknie kręcone. Trzy figlarne loki opadają na jej czoło, mimo, że założyła czerwona opaskę z kokardą. Do szkoły ubrała bawełnianą bluzkę w czarno-niebieskie poziome paski, czerwoną spódniczkę i ciemnoniebieskie balerinki. Weronika opowiedziała nam o swoim hobby. Uwielbia jeździć na rowerze, dlatego na urodziny dziadkowie kupili jej nową damkę. Co sobotę, jeśli pogoda na to pozwoli, wybiera się z rodzicami na przejażdżkę rowerową do lasu i odpoczywa na łonie natury. 

Dziś przyszedł do naszej klasy nowy uczeń. Ma na imię Karol. Ma piękne, nastroszone rude włosy i błękitne oczy. Powiedział nam, że w poprzedniej szkole przezywano go "Wiewióra" i z tego powodu było mu bardzo przykro. Ubrany jest w białą podkoszulkę i zieloną, sportową bluzę. Ma ciemnoniebieskie spodnie i brązowe, skórzane buty wiązane na sznurowadła. Karol opowiedział nam o swoim hobby. Bardzo lubi malować, dlatego rodzice kupili mu paletę i sztalugę. Jego drugą pasją jest piłka koszykowa. Uwielbia spotykać się z kolegami na boisku szkolnym i rozgrywać mecze. 

Download
opis Weroniki i Karola - do wydruku
Weronika i Karol.pdf
Adobe Acrobat Document 45.4 KB

w trakcie pracy

efekt końcowy