Puszka Pandory - ilustrujemy i nagrywamy

Explain Everything Whiteboard
Explain Everything Whiteboard
QR tej aplikacji
QR tej aplikacji

Jeszcze parę tygodni temu kupiłam tą aplikację, bo jest bardzo wartościowa. Mogłam z niej korzystać tylko podczas zajęć wyrównawczych, z małą grupą dzieci. A tu wiadomość od koleżanki, że dostępna za darmo! Od razu zaplanowałam jej wykorzystanie. 

Przy jej pobieraniu okazało się, że spora dzieci ma niezgodność urządzenia z aplikacją. Oczywiście to nie problem, bo i tak zadanie było zaplanowane dla par.

Po poznaniu funkcji nowej aplikacji uczniowie zabrali się do pracy. Po raz pierwszy przeczytaliśmy mit "Puszka Pandory". Zadaniem było zilustrowanie treści, ułożenie opowiadania (ze zwróceniem uwagi na dopasowanie treści do slajdu) oraz wykonanie nagrania. To świetny sposób doskonalenia techniki płynnej i logicznej wypowiedzi. 

Trudno znaleźć w szkole "ciche" miejsce, bo gwar jest naturalny. Uczniowie ukryci w różnych zakamarkach dokonali nagrania. 

Ponieważ pliki są dosyć "ciężkiej wagi" długo się zapisywały. Część została wysłana mailem. Te powyżej 25 MB przesłałam na konto Dropox i dopiero pobrałam na dysk komputera. 

Praca żmudna, ale satysfakcję mamy ogromną!!!

nasze prace na padlecie